Wniosek o informację publiczną do Sądu Najwyższego

 

[14 stycznia 2018]

W połowie grudnia SSN Mirosław Bączyk przeprowadził w Warszawie szkolenie dla sędziów. Szkolenie było tajne - strona społeczna nie miała na nie wstępu.

O szkoleniu nie wiadomo w zasadzie nic, poza tym, że się odbyło, co sprawia, że pojawia się wiele pytań.

Na przykład:

  • kto był inicjatorem szkolenia?
  • jakie tematy omawiane były na szkoleniu?
  • dlaczego to akurat fanatyk sprzecznej z prawem unijnym "redukcji utrzymującej skuteczność" szkolił sędziów, których wyroki później będzie oceniał, "kasując" je lub oddalając kasacje?
  • w jaki sposób wybrano sędziów, których fanatyk będzie szkolił?
  • dlaczego szkolenie było tajne?
  • czego się boi SSN Bączyk?

Na początek zapytamy Panią Pierwszą Prezes o dokumenty, które Sąd Najwyższy wytworzył w związku z tym szkoleniem. Jeśli okaże się, że Sąd Najwyższy żadnymi takimi dokumentami nie dysponuje, to będą podstawy aby sądzić, że to dziwne szkolenie było prywatną inicjatywą SSN Bączyka. Choć czy tak do końca prywatną, to trudno powiedzieć, znając ciepłe stosunki tego człowieka z sektorem bankowym...

Oto treść wniosku.

Kopiujemy do maila i wysyłamy. Duża ilość otrzymanych wniosków może dać wiele do zastanowienia kierownictwu Sądu Najwyższego.

Wniosek jest bardzo krótki.

***

Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego
prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf
ppsek@sn.pl
ref.inf.publ@sn.pl
kpp@sn.pl
 

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej (na podstawie Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, Dz.U. z 2016 r. poz. 1764, z 2017 r. poz. 933.).

Niniejszym wnoszę o udostępnienie mi informacji publicznej w następującym zakresie:

kopie wszystkich dokumentów wytworzonych przez Sąd Najwyższy lub będących w posiadaniu Sądu Najwyższego, dotyczących przeprowadzonego w dniu 13 grudnia 2017 przez SSN Mirosława Bączyka szkolenia dla sędziów, które miało miejsce w Warszawie.

Forma udostępnienia informacji publicznej: skany dokumentów w formacie pdf na adres …………………………………….

 

Z poważaniem,
...................................

 
Script logo