Obietnice [a może raczej obiecanki?] Andrzeja Dudy

 

 

[Zobacz także: List do Kancelarii Prezydenta RP].

Fakt nr 1.

Andrzej Duda w lutym 2015 powiedział:

"Jeżeli kredyt był zabezpieczony nieruchomością, nie wolno z człowieka ściągać więcej niż była ta nieruchomość warta. Trudno - bank mógł sobie ją lepiej oszacować."

"Uważam że powinna być radykalna kontrola zrobiona w bankach, ponieważ jest ogromne podejrzenie graniczące wręcz z pewnością, że banki udzielające tych kredytów, tak zwanych "frankowych", nie miały tych franków. Czyli kreowały wirtualną walutę. A to jest złamanie prawa."

"Wprowadzono ich [kredytobiorców] w błąd. Zawarto z nimi [kredytobiorcami] umowy, w których całe ryzyko spoczywało na nich."

"Ja uważam, że te kredyty powinny być spłacane po kursie według którego były brane. Bo na takie warunki, Ci ludzie [kredytobiorcy] się tak naprawdę godzili. (...) I to też powinno być ryzyko bankowe." 

 

Fakt nr 2.

15 maja 2015, spotkanie z przedstawicielami ruchu społecznego Stop Bankowemu Bezprawiu.

Andrzej Duda zadeklarował, czyli obiecał:

"Deklaruję, że – jeśli zostanę prezydentem – w pierwszych 3 miesiącach urzędowania złożę w parlamencie projekt ustawy, która rozwiąże ten palący problem milionów Polaków, którzy znaleźli się w rozpaczliwej sytuacji z winy banków i z powodu kompletnej bezczynności polskiego państwa".

 

Fakt nr 3.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na Prezydenta RP odbyło się w dniu 6 sierpnia 2015r.

3 miesiące od tej daty minęły w listopadzie 2015r.

 

Fakt nr 4.

Dziś mija ponad 300 dni od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na Prezydenta RP.
Ponad 300 dni to ponad 10 miesięcy...

 

Projekt do dziś nie został złożony w sejmie, bo... nie istnieje (jako gotowy, skończony projekt gotowy do złożenia u marszałka sejmu).

Właściwie to nawet nie wiadomo, czy w ogóle jakiś projekt projektu aby na pewno istnieje, bo nikt (poza zespołem rzekomo nad tym projektem pracującym) go przecież na oczy nie widział.

 

Fakt nr 5.

Agata Kornhauser-Duda o Andrzeju Dudzie: "Co dla mnie najważniejsze, zawsze dotrzymuje słowa".

 

Czy Andrzej Duda to człowiek honoru?

 

A gdyby ktoś chciał zapytać Pana Prezydenta, czy to na pewno on występuje na filmie powyżej i czy to na pewno on w dniu 15 maja 2015 deklarował, że w ciągu trzech miesięcy od zaprzysiężenia złoży w parlamencie projekt ustawy o "odfrankowieniu" kredytów, to nic prostszego. 

TUTAJ jest formularz a tutaj proponowana treść zapytania:

Script logo