Kalkulator do wyliczenia całkowitego kosztu kredytu (CKK)

 

UWAGA: od wykrycia błędu CKK w umowie masz jedynie 365 dni na złożenie oświadczenia o uchyleniu się od umowy zawartej pod wpływem błędu!!!

[27 kwietnia 2016]

Narzędzie, którego do tej pory bez wątpienia brakowało na tej stronie, to tym razem naprawdę bardzo prosty kalkulator wyliczający całkowity koszt kredytu.

Kalkulator przeznaczony jest dla każdego frankowicza, który w swojej pseudo-frankowej umowie ma wpisany przez bank paragraf, w którym bank poinformował, jaka jest wysokość całkowitego kosztu kredytu na dzień sporządzenia umowy. Taki zapis o CKK może wyglądać na przykład tak, jak poniżej:

Jest niemal pewne, że ten koszt wpisany do umowy jest nieprawdziwy - czyli zaniżony, co wprowadziło kredytobiorcę w błąd wywołując w nim błędne wrażenie, że oferowany mu kredyt jest tańszy, niż w rzeczywistości.

A to oznacza, że mamy podstawy do uchylenia się od takiej umowy (uchylenie oznacza, że tej umowy kredytu nigdy nie zawarliśmy).

Po uchyleniu się od umowy kredytu zawartej pod wpływem błędu następuje rozliczenie świadczeń wzajemnych, czyli bank oddaje nam wszystko, co do tej pory wpłaciliśmy, a my zwracamy do banku udostępniony kapitał.

Kalkulator zawiera skan przykładowej umowy wraz ze wszystkimi danymi potrzebnymi do wyliczenia CKK (zakładka "przykładowa umowa kredytu") oraz wzór oświadczenia woli o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu (zakładka "wzór oświadczenia").

Link do kalkulatora w googlach znajduje się na górze strony, a poniżej link do pobrania kalkulatora na dysk w formie arkusza excel. 

 
Script logo